FAQ - Dotazy a problémy

Pokud zde požadovaný dotaz nenaleznete nebo máte jiné problémy, tak napiště na vydelejte@seznam.cz X-Soft


Neumím anglicky. Jak se mám zaregistrovat?

Pro vás máme připraven slovníček pojmů, kde najdete většinu pojmů používaných při registracích.


Jak vypadají reklamy na mém monitoru?

Při více spuštěných view-barech např. takto:


Budu muset investovat nějaké peníze?

NE. Jediné co musíte udělat, je zaregistrovat se (vyplněním formuláře na internetových stránkách) a nahrát si z Internetu malý program do Windows, který bude na Vašem monitoru zobrazovat reklamní proužky.


Kolik budu muset investovat času?

Zhruba 30 minut na registraci a instalaci programu na zobrazování reklamních proužků. Nic dalšího od Vás vyžadováno není, reklamní proužky se budou na Vašem monitoru měnit automaticky.


Kdy budou na mém účtu přibývat peníze?

Vždy, když budete připojeni na Internet a budete mít program na zobrazování proužků zapnutý a umístěný tak, aby alespoň dvě třetiny plochy proužků byly viditelné. Zda na Vašem účtu přibývají peníze je indikováno zeleně rozsvíceným tlačítkem na liště těchto programů.


Jak funguje systém referencí? Není toto klasické "letadlo" nebo "pyramidová hra" ???

"Letadlo" to rozhodně není - neinvestujete do systému žádné peníze. Z "letadla" je pouze vypůjčen pyramidový systém získávání kreditu za nové členy, kteří se o systému dozvědí Vaším prostřednictvím. Za každého člena, kterého pro systém získáte (referenci), dostanete určitý kredit navíc, neboli bonus. U některých společností je tento bonus možno získat ve více úrovních - nedostanete ho pouze za členy, které přímo Vy pro systém získáte, ale také za členy, které získají lidé, které Vy jste získali atd., často až do čtyř nebo pěti úrovní. Právě díky tomuto systému odměňování za reference můžete měsíčně získat i více než jen na zaplacení telefonních poplatků - pokud se budete snažit a získáte pro systém další členy, může Vás toto snadno i uživit. Na stránkách nápovědy jednotlivých společností se dozvíte více.


Kdy a jak dostanu zaplaceno? Mohu někde vidět, kolik peněz už jsem získal?

Platby jsou odesílány měsíčně, formou šeku na částku v dolarech. Tento šek je zaslán na adresu, kterou jste uvedli při registraci, proto je nutné uvést PRAVDIVÉ údaje. Šek je možné nechat si proplatit téměř v kterékoliv bance. Pokud se do systému zapojíte, můžete první peníze očekávat zhruba za šest až sedm týdnů od registrace. Stav Vašeho konta je možné sledovat ve statistikách, přístupných na stránkách té které společnosti po zalogování na Váš účet. Společnosti většinou peníze zasílají, až když Váš kredit překročí určitou částku, např. 20 dolarů.


Co udělat s prvním šekem?

S šekem musíte zajít do banky, kde vám jej po ověření proplatí. Ze své vlastní zkušenosti mohu doporučit Komerční banku, protože má pobočku prakticky v každém větším městě a šek vám proplatí, i když u nich nemáte vedený účet. V ostatních bankách šek proplatí většinou jenom, pokud máte u nich veden účet.

Po příchodu se zeptejte po správném okénku, vyplňte formulář (uveďte, že se jedná o darované peníze) a rozhodněte se zda chcete peníze vyplatit v korunách, původní měně nebo převést na účet. Do 14 dnů vám poštou přijde ověření, zda je šek krytý a zda vám tedy banka peníze vyplatí. Pak stačí jenom zajít do banky a peníze si vyzvednout.


Dostanu peníze, když odejdu od počítače a nechám proužky zobrazovat?

NE. Prográmky na zobrazování proužků jsou dosti chytré a poznají, jestli skutečně s počítačem pracujete, nebo nikoliv - podle aktivity klávesnice, myši, disku atd.


Nemohu problém z otázky výše vyřešit tak, že programy nějak "přelstím"?

Na Internetu se objevily programy simulující práci s počítačem - klikání myši atp. Silně Vám však nedoporučujeme toto zkoušet, protože zobrazovače proužků umí tyto programy v paměti počítače detekovat, a hrozí Vám pak zrušení konta a propadnutí veškerých získaných peněz. I poctivě se dají získat slušné peníze, je lepší neriskovat.


Při registraci musím uvést pravdivé údaje?

ANO. Na jméno a adresu, kterou uvedete, bude vystaven šek. Je také nutno uvést funkční emailovou adresu. Pozor na překlepy, je dobré ji zkontrolovat. Na tento email budou čas od času chodit různé informace o systému atd, je zde nebezpečí, že bude vystaven spamu (budou na něj zasílány nevyžádané reklamní zprávy). Doporučujeme proto zřídit si pro tyto účely zvláštní email na některém ze serverů, které tuto službu nabízí zdarma, jako je třeba post.cz nebo hotmail.com.Tento email si zřiďte PŘED registrací !


Není mi ještě 18 let, je to problém?

NE. Společnosti dovolují registraci všem starším patnácti let, a šek by Vám také měli bez problému proplatit.


Mohu být registrován u více společností najednou?

ANO! V možnosti registrace u více společností najednou je krása celé této věci - na tyto stránky budeme co nejrychleji přidávat informace o dalších společnostech zasílajících platby do Čech. Jenom se Vám všechny reklamy pak musí vejít na monitor :-)


Co z toho všeho tedy máte?

Máme z toho REFERENCE - viz. výše. Za každého nového uživatele, který se o systému dozví z našich stránek, nám v systému stoupá kredit. Stejně tak bude stoupat i Vám, pokud systém doporučíte svým přátelům.

Slovníček pojmů

UPOZORNĚNÍ - Všechny údaje pište bez háčků a čárek, vyhnete se tak případným potížím, tj.:
Tomáš Vařečka => Tomas Varecka
Žuflíkova => Zuflikova atd.

Account - účet (uživatelský)
Address - adresa, většinou se vypisuje ulice a číslo domu
Answer - odpověď
Antispam policy - podmínky určující co je považováno za spam
Bar - v našem případě nejčastěji program, ve kterém se zobrazují reklamní proužky
Birth Date - datum narození
City - město
Country - vepište nebo vyberte Czech Republic
Download - stáhnutí (programu)
E-mail - emailová adresa na kterou vám dojde potvrzení o registraci (případně i s heslem, které je nutné zadat v další části registrace) - vyplňte vždy pravdivě!!!
Fax - fax ... :
First Name - křestní jméno
I agree - souhlasím
I disagree - nesouhlasím
Join - registrace
Last Name - příjmení
Member - registrovaný člen
N/A - Not Available, nedostupné, není
Password - uživatelské heslo
Password question - otázka, kterou vám systém položí při zapomenutí hesla
Phone - telefon
Point - bod
Postal or ZIP Code - poštovní směrovací číslo
Referral - osoba, která se do systému zapojí naším prostřednictvím
Registration - registrace
Reply - odpověď
Signup - registrace
Spam - rozesílání nevyžádaných emailů (většinou reklamních), případně jiná forma nevyžádané reklamy. Všemi společnostmi je tvrdě postihována, této formě propagace se vyhněte
SSN - pro nás nemá význam, v USA číslo pojištění, nevyplňovat, případně vepsat n/a
State - Stát, zadává se většinou jenom pro USA nebo Kanadu, nevybírejte nic nebo vyberte Outside US případně něco podobného nebo pokud je to možné vepište Czech Republic
Street - adresa, většinou se vypisuje ulice a číslo domu
Tax ID - pro nás nemá význam, v USA číslo pojištění, nevyplňovat, případně vepsat n/a
Terms & Conditions - všeobecné podmínky společnosti. Musíte se jimi řídit
URL address - URL adresa vaší stránky např. pro přesměrování adresy
Username - uživatelské jméno
Verify password - ověření hesla (je nutné vepsat jej podruhé)